Mitsubishi Electric wyróżnia się jako najlepszy konstruktor i producent inwerterowych sprężarek czynnika chłodniczego, które są sercem każdej pompy ciepła . Sprawia to, że nawet inni producenci pomp ciepła zdają się na rozwiązania i wybierają technologię Mitsubishi w swoich pompach, która jest gruntownie przemyślana i spełnia najwyższe standardy.
Najnowsza seria pomp ciepła Mitsubishi Ecodan to najlepszy kompleksowy pakiet, czy to w kwestii sprawności, technologii, czy emisji akustycznej.

Najlepszym wyborem, dostępnym obecnie na rynku, są pompy ciepła Ecodan z opatentowaną technologią inwerterową Zubadan. Pompy ciepła Ecodan z opatentowaną technologią inwerterową Zubadan są w stanie dostarczać 100% znamionowej wydajności grzewczej w temperaturze do –15 °C.

 

Sprzężarka Mitsubishi
Sprężarka czynnika chłodniczego jest sercem każdej pompy ciepła. Odgrywa ona istotną rolę w pracy pompy ciepła, podczas której — jeśli mówimy o pompie ciepła powietrze-woda — energia do ogrzewania uzyskiwana jest z otaczającego powietrza.
Wszystkie systemy Ecodan są regulowane inwerterowo, czyli ich moc jest zawsze elastycznie dostosowywana do bieżącego zapotrzebowania na energię. To zaleta, która sprawia, że
­pompy ciepła są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o sprawność. Pozwala to też znacznie zmniejszyć pobór prądu.


Mając wieloletnie doświadczenia w badaniach, rozwoju i zastosowaniu techniki inwerterowej, firma Mitsubishi Electric wskazywana jest jako światowy lider w tej dziedzinie.

 

Hałas
Hałas emitowany podczas pracy przez pompę ciepła jest jednym z ważniejszych kryteriów decydujących o wyborze. W pompach Ecodan udało się obniżyć poziom mocy akustycznej do zaledwie 58–60 dB(A).

W zakresach niskiej częstotliwości 63 i 125 Hz redukcja hałasu jest jeszcze wyraźniejsza.
Nowa generacja modułów zewnętrznych jest wyjątkowo cicha.A to dzięki zastosowaniu jednego dużego wentylatora zamiast dwóch mniejszych. W ten sposób możliwe było zmniejszenie prędkości obrotowej przy stałym strumieniu objętości. Jednocześnie została dopasowana pozycja wentylatora w obudowie przy zoptymalizowanym prowadzeniu powietrza, co również przyczyniło się do obniżenia poziomu hałasu. Ponadto sprężarka czynnika chłodniczego w nowych modelach jest całkowicie zamknięta oraz wszystkie przewody czynnika chłodniczego zostały oddzielone akustycznie od obudowy.

 

Odpływ skroplin
W ramach modyfikacji ulepszono nie tylko wydajność i zmniejszono poziom hałasu. Zoptymalizowano także małe, ale jakże ważne detale. Przykładem może być konstrukcja cokołu obudowy. Nowy kształt pozwala na szybsze odprowadzanie skroplin podczas odszraniania, co prawie całkowicie minimalizujeniebezpieczeństwo zamarznięcia.

 

 

Zwiększona wydajność
Ponadto firma Mitsubishi Electric, dzięki nowej konstrukcji,osiągnęła jasno zdefiniowany cel: Znaczne obniżenie poziomu hałasu przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.
Dzięki nowej konstrukcji modułu zewnętrznego możliwe było dodatkowe zwiększenie wydajności pomp ciepła Ecodan. W przypadku pomp ciepła z technologią Zubadan duże znaczenie ma także zastosowanie
nowego wymiennika ciepła: Dodatkowe ożebrowanie zapewnia większą powierzchnię i tym samym wyraźne zwiększenie wydajności odprowadzania ciepła nawet do 30%. Dzięki tym udoskonaleniom czynnik chłodniczy pary mokrej ulega całkowitemu odparowaniu. Dlatego nowy system Flash Injection ma dużo mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną.

 

 

Regulacja
Cyfrowy pilot z czujnikiem temperatury wnętrza utrzymuje optymalny komfort cieplny poprzez regulację ogrzewania uwzględniającą temperaturę w pomieszczeniu. Umożliwia on wygodne zadawanie i wyświetlanie parametrów trybu ogrzewania oraz sterowanie nim.
Pilot przejmuje ustawianie zadanych temperatur wnętrza i może wybierać tryb pracy spośród opcji trybu dziennego, trybu obniżania temperatury i trybu programowanego. W połączeniu z termostatem pomieszczeniowym FTC5 może także obsługiwać dwa obiegi grzewcze.

 

 

 

Niezawodność do –28 °C
Bez względu na uwarunkowanie budynku, urządzenia Ecodan będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym. System ten jest zdolny do działania z pełną mocą przy –15 °C, a przy temperaturach sięgających nawet –28 °C wiele modeli pomp ciepła Mitsubishi Electric nadal pracujeskutecznie i niezawodnie!

Mogą to potwierdzić nie tylko użytkownicy pomp ciepła Ecodan — świadczą o tym także liczne oznaczenia, takie jak znak jakości EHPA, Keymark i SG-Ready.

 

Internet
Dostęp do urządzeń Mitsubishi Electric i ich sterowników nigdy wcześniej nie był tak prosty i jest teraz możliwy poprzez liczne komputery PC, tablety i smartfony.
Uruchomić ogrzewanie jeszcze przed powrotem do domu z jesiennego urlopu lub kontrolować stan roboczy z kanapy – to już możliwe dzięki aplikacji MELCloud. Jako uzupełnienie klasycznego regulatora ogrzewania umożliwia ona wygodne sterowanie pompą ciepła Ecodan z poziomu komputera, tabletu czy smatfona.

 

Gwarancja
5 lat gwarancji dla maksymalnego bezpieczeństwa kosztów
Systemy ECODAN objęte są 5-letnią gwarancją. To kolejny przekonujący argument, zachęcający do zakupu i korzystania z trwałego i jedynego w swoim rodzaju systemu grzewczego.

 

Sala szkoleniowa Mitsubishi Polska
Dla klientów z Warszawy i okolic, którzy chcieliby na żywo zobaczyć jak pracują pompy ciepła Mitsubishi istnieje taka możliwość w siedzibie firmy Mitsubishi Electric.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia spotkania.
tel 781-661-605 lub mail: biuro@pompaciepla.pl

 

 

 

Symbole i oznaczenia
Nazwy poszczególnych modeli pomp ciepła ECODAN zawierają w sobie informacje na temat rodzaju systemu, typu obudowy,jego mocy, czy generacji urządzenia. Poniżej przedstawiamy, co oznaczają wystepujące w nazwach symbole.

Przykładowy schemat instalacji hydraulicznej z pompa Ecodan