Gruntowa pompa ciepła DaikinEnergia z gruntu – Daikin Altherma
Grunt jest bardzo wdzięcznym, praktycznym i przede wszystkim bardzo ekonomicznym źródłem energii.
Nic więc dziwnego, że producenci pomp ciepła, w tym również japoński koncern Daikin w swojej ofercie posiadają urządzenia, wykorzystujące geotermalne ciepło, by zapewniać miarodajne ogrzewanie w korzystnej cenie. Altherma to jednak coś więcej, z inteligentnym sterowaniem i inwerterem, Daikin pozostawił swoją konkurencję daleko w tyle.

Cztery korzyści, dla których warto zakupić gruntową pompę Altherma Daikin:

Nowoczesna technologia grzewcza, dzięki której mamy zapewnioną wysoką wydajność ciepła we wszystkich porach roku. A wszystko dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej, której sprawność sezonowa jest do 20% wyższa niż tradycyjnych pomp ciepła typu ON/OFF. Inwerter w znaczny sposób obniża nasze zużycie energii, a tym samym dba o nasz budżet finansowy. Czerpiąc energię z gruntu, zapewniamy sobie utrzymywanie temperatur na bardziej stabilnym poziomie, niż w przypadku pompy ciepła ustawionej nad powierzchnią gruntu. Różnice widoczne są w bardziej chłodne dni czy noce, gdzie spadki temperatur są sygnałem dla bardziej wydajniejszej pracy pompy, znacznie podnoszącej zużycie prądu W gruncie temperatura utrzymuje się na tym samym poziomie, przy 15 metrach głębokości jest to zawsze 10 stopni Celsjusza, jeśli więc temperatura jest utrzymywana cały czas na wyższym, do tego stabilnym poziomie, to również zmniejsza się zapotrzebowanie pompy na energię. Praca pompy nie jest też uzależniona od bardzo niskich zewnętrznych temperatur zimą, a to prawie do zera eliminuje potrzebę używania grzałki rezerwowej, co również przekłada się na niższe rachunki za prąd. Największe jednak oszczędności płyną z faktu, że inwerter eliminuje nierównomierną pracę pompy, dostosowaną do zewnętrznych temperatur. Każde wyłączenie i załączenie pompy oznacza bowiem wyższy pobór prądu.

W przypadku inwertera 80% mocy pobierane jest w chwili częściowego obciążenia, co sprawia, że urządzenie to jest naprawdę energooszczędne. Kolejnym atutem pompy jest zintegrowanie modułu pompy ciepła wraz ze zbiornikiem na wodę o pojemności 180 litrów. Dzięki temu po pierwsze nie tracimy miejsca na instalowanie dwóch osobnych urządzeń, a po drugie szybko i sprawnie zamontujemy zgrabny, o niewielkich wymiarach moduł pompy. Elegancka obudowa i mała kubatura urządzenia – wydawać by się mogło, że odpowiedzialne za ogrzanie wszystkich naszych pomieszczeń i do tego ciepłej wody użytkowej urządzenie odznaczać się musi pokaźnymi rozmiarami. Taki moduł pompy ciepła można by było jednak montować jedynie w piwnicach czy większych pomieszczeniach technicznych. A przecież nowoczesne budownictwo jest nastawione na maksymalne wykorzystanie powierzchni na pomieszczenia typowo mieszkalne, ważny jest tutaj bowiem przede wszystkim komfort domowników. Dlatego Daikin świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy, oferując małe urządzenie o wysokości 1732 mm, szerokości 600 mm i głębokości 728 mm. Takie zgrabne „pudełko” z powodzeniem zamontujemy więc w kuchni, łazience czy holu, a jego elegancka obudowa nie będzie burzyć starannie zaprojektowanych i dobranych kompozycji meblowych. Funkcjonalny i prosty w obsłudze sterownik – dla wydajnego i zoptymalizowanego wykorzystania pompy, jak i dla utrzymania kosztów eksploatacji na bardzo niskim poziomie przydatny będzie sterownik, który wspomoże nas w kontrolowaniu i ustawianiu urządzenia. Ważne jest bowiem by pracę pompy dostosować do uśrednionych temperatur zewnętrznych, a także do rzeczywistych temperatur wewnętrznych. Co jest korzystne to programowanie temperatur według własnych potrzeb, uwzględniając mniejsze zapotrzebowanie, kiedy jesteśmy poza domem i większe na przykład podczas weekendu, kiedy planujemy spokojne, spędzone w rodzinnym gronie dni. Sterownik posiada bowiem funkcję termostatu i funkcję zarządzania energii. To przekłada się na stabilne i właściwe temperatury pomieszczeń, a także jeszcze większą kontrolę nad wydatkami za energię.

Elastyczne dopasowanie mocy do powierzchni mieszkalnej
Oprócz korzystnego wpływu na niskie zużycie prądu sprężarka inwerterowa ma jeszcze kilka innych zalet – między innymi możliwość wypracowania mocy grzewczej od 2 do 10 kW. Gruntowa pompa ciepłą może być jednak z powodzeniem zastosowana także w większych obiektach mieszkalnych o powierzchni do 300 metrów kwadratowych. Za pomocą ustawień serwisowych, tak zwanego boostu, moc można zwiększyć do 13 kW. Jeśli to nam jeszcze nie wystarcza, to kolejną opcją jest grzałka backup 6/9 kW, dzięki której zwiększymy moc do 20kW. Jakie rozwiązanie będzie natomiast dla nas najkorzystniejsze, możemy sami sprawdzić, dzięki specjalnej aplikacji Altherma symulator, gdzie wprowadzając dokładne parametry naszego domu, uzyskamy informację jaka moc grzewcza jest nam niezbędna, jakie będą koszty jej wytworzenia, a także jaki osiągniemy sezonowy współczynnik sprawności. Nie musimy więc opierać się na sztywnych, często nic nie mówiących nam, prezentowanych przez producenta danych. Daikin stwarza nam możliwość idealnego dobrania pompy pod kątem własnych potrzeb, a dzięki temu nie będziemy ani przepłacać na niepotrzebnej, zbyt wysokiej mocy, ani nie doprowadzimy do sytuacji niedogrzanych pomieszczeń, przy zbyt niskich parametrach pompy.

Co zapewnia nam gruntowa pompa ciepłą Altherma Daikin?
Gruntowa pompa ciepła Altherma jest tak przystosowana, by zapewniać nam ciepło w pomieszczeniach i dbać o bieżący dostęp do ciepłej wody użytkowej. Niestety pompa nie posada opcji chłodzenia czy wentylacji. Nie będzie więc trafnym rozwiązaniem dla tych, co chcą także stare klimatyzatory i wentylatory zastąpić mniejszą, wygodniejszą i cichszą centralą grzewczą. Jeśli jednak naszym celem jest uzyskanie stabilnych temperatur, bez większych spadków nocą i przegrzewania w ciągu dnia, a także oszczędzanie na rachunkach za prąd, to zdecydowanie warto rozważyć właśnie zakup tej gruntowej pompy ciepła.

Wysoka inwestycja – szybki zwrot pieniędzy.
Wadą Althermy może być jej cena wyjściowa, a także drogi montaż pompy, związany z wykonaniem prac ziemnych na naszej posesji. W tym względzie należy jednak patrzeć przez pryzmat wysokich oszczędności, związanych z eksploatacją urządzenia. Jeśli więc zadamy sobie pytanie, czy lepiej raz wydać więcej by w przyszłości płacić mniej, czy może na początku zainwestować mniej, by potem przez wiele miesięcy przepłacać na rachunkach, to wniosek nasuwa się sam. Dla inwestorów, którzy pompę ciepła nabywają do nowo wybudowanego obiektu, urządzenie wykorzystujące energię na minimalnym poziomie będzie zdecydowanie bardzo trafnym wyborem.


Gruntowa pompa ciepła Dakin ,   Hybrydowa pompa ciepła Daikin ,   Odwierty do pomp ciepła ,   Powietrzne pompy ciepła Daikin Altherma ,   Powietrzna czy gruntowa pompa ciepła ?,
RRI - INSTALACJE W DOMKACH
Skontaktuj się z nami
Wyceny i doradztwo

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami i składania zapytań ofertowych.
Abyśmy mogli przygotować ofertę, prosimy o przesłanie rzutów oraz przekroju budynku w formie elektronicznej na nasz adres mail. info@rri.pl i pozostawienie telefonu kontaktowego.
Nasza oferta instalacyjna

KOTŁY KONDENSACYJNE
Instalujemy kotły kondensacyjne: BROETJE
www.kotlykondensacyjne.pl

REKUPERATORY
Instalujemy rekuperatory: ZEHNDER
www.rekuperatorywarszawa.pl

OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Instalujemy systemy: TWEETOP
www.ogrzewaniepodlogowe.pl

KLIMATYZATORY
Instalujemy klimatyzatory : LG
www.klimatyzatorywarszawa.pl

CENTRALNY ODKURZACZ
Instalujemy odkurzacze: ELEKTROLUX
www.centralnyodkurzacz.pl

FOTOWOLTAIKA
Instalujemy panele: SHARP
www.fotowoltaikawarszawa.pl

CENTRALE GRZEWCZE
Instalujemy centrale: STIEBEL ELTRON
www.centralegrzewcze.pl

POMPY CIEPŁA
Instalujemy pompy ciepla: DAIKIN
www.pompaciepla.pl
Gdzie Działamy?

Pompy ciepła instalujemy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego