Powietrzne pompy ciepła Daikin AlthermaPlanując system ogrzewania we własnym domu, warto zwrócić uwagę na koszt inwestycji, wydatki związane z eksploatacją i potrzebę zapewnienia wszystkim domownikom właściwego, na wysokim poziomie komfortu mieszkalnego. Na rynku znajdziemy z pewnością wiele rozwiązań, najlepiej jednak iść z duchem czasu i postępem technologicznym wybierając powietrzne pompy Altherma firmy Daikin.

Funkcjonalność pompy Daikin
W nowoczesnym budownictwie jest miejsce i na komfortowe ogrzewanie pomieszczeń i na ich wentylowanie na właściwym poziomie, jak i chłodzenie w upalne dni. Wszystko to powiązane jest z potrzebą stosowania wygodnych rozwiązań, takich, które pozwolą cieszyć się z komfortu mieszkalnego, bez zbytecznych prac czy kosztów. Dlatego coraz więcej ludzi, zamiast kaloryferów wybiera ogrzewanie podłogowe, a klimatyzatory czy wentylatory chętnie wymienia na jedno funkcjonalne urządzenie. Altherma Daikin świetnie wpisuje się w nowoczesny system budownictwa. Tą niewielkich rozmiarów pompę ciepła ustawimy w dowolnym miejscu w domu, bez konieczności przeznaczania na nią dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Dostosowanie pompy ciepła do obecnych oczekiwań inwestorów i właścicieli domów, sprawia, że w to małe urządzenie spełnia wszystkie, zapewniające wysoki komfort mieszkalny funkcje – ogrzewa, chłodzi i wentyluje nasze pomieszczenia, a także zapewnia stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Jej funkcjonalność z pewnością doceni więc każdy, kto rano budzi się z bólem głowy od buczących klimatyzatorów bądź ten, który rocznie musi przeznaczać spore kwoty na serwis i naprawy tradycyjnych wentylatorów. Pompa ciepła jest też dobrym rozwiązaniem, dla tych, którzy ze względu na niski budżet inwestycyjny nie zdecydowali się na montaż systemu klimatyzacyjnego czy wentylacyjnego w swoim domu. Każde urządzenie oznacza dla nas bowiem dodatkowe koszty, zarówno pod względem zakupu, jak i późniejszego serwisu. Dzięki pompie Altherma, w ramach jednej ceny montujemy tylko jedno urządzenie i tylko jedno urządzenie poddawane będzie regularnym serwisom, a zyskujemy aż cztery funkcje – grzanie, chłodzenie, wentylację i c.w.u.

Daikin Altherma LT – system niskotemperaturowy.Nowoczesna technologia budowania domu zapewnia jego właścicielom i użytkownikom bardzo dobrą kumulację ciepła w pomieszczeniach. Dlatego też w takim budownictwie świetnie sprawdzają się pompy tak zwane niskotemperaturowe, które ograniczają nasze wydatki za eksploatację i chronią nas przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń. W ofercie Daikin również znajdują się pompy ciepła niskotemperaturowe – LT, które są idealne w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego, albo grzejnikami niskotemperaturowymi. Powietrzna pompa LT składa się z dwóch jednostek. Jedna, montowana na zewnątrz budynku służy do poboru i wykorzystania bezpłatnego i dostępnego w każdym miejscu źródła energii – powietrza. Zadaniem pompy jest ogrzanie tego powietrza do wymaganej temperatury i przetransportowania go do wewnętrznej jednostki, za pomocą, odpornej na mróz i wszelkie warunki atmosferyczne instalacji freonowej. Wykorzystywanie powietrza, jako źródła energii ma dwie podstawowe zalety – jest bardzo ekonomiczne, gdyż nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, a ponadto z jego poborem i przetwarzaniem nie wiąże się wykonywanie żadnych prac ziemnych. Powietrzne pompy ciepła w łatwy sposób ustawia się na powierzchni gruntu, dzięki czemu z ich dobrodziejstw mogą korzystać również właściciele mieszkań i apartamentów. Jednostka wewnętrzna natomiast zimą podgrzewa górne źródło – wodę bądź schładza ją do odpowiedniej temperatury latem. Altherma LT zapewnia nam przygotowanie i ogrzanie ciepłej wody użytkowej. W standardowy sposób woda ogrzewana jest za pomocą energii termicznej, dostarczanej z powietrza przez zintegrowany z pompą wymiennik ciepła. Przy nadmiernym zużyciu wody możemy wspomóc się dodatkowo grzałką elektryczną. Gromadzona w zbiorniku woda jest również automatycznie ogrzewana do temperatury 70 stopni, by zapobiec powstawaniu szkodliwych bakterii. Dzięki trzem różnym pojemnościom – 150, 200 i 300 litrów, zbiornik na wodę idealnie dopasujemy do własnych, nawet bardzo indywidualnych potrzeb. By pompa generowała niskie rachunki za eksploatację, a także spełniała swoje wszystkie funkcje na odpowiednim poziomie, należy nią właściwie zarządzać. Ułatwi nam to bardzo intuitywne i proste w obsłudze menu, a dzięki dużemu i czytelnemu wyświetlaczowi będziemy mogli na bieżąco kontrolować poziom temperatur w pomieszczeniu czy wody użytkowej.

Wszystko w jednym urządzeniu na zewnątrz – Monoblok LT
Dla tych, którzy na pompę ciepłą we własnym domu planują przeznaczyć naprawdę minimum przestrzeni, idealnym rozwiązaniem będzie Monoblok LT, który w całości znajduje się na zewnątrz budynku. W domu pozostaje nam tylko wygospodarować miejsce na zbiornik wody, aczkolwiek dzięki trafnym rozwiązaniom firmy Daikin i to nie jest problemem. Jego elegancka obudowa sprawia bowiem, że zamontujemy go nawet w łazience czy w kuchni. Za pomocą Monobloku również ogrzejemy nasze pomieszczenia, jak i c.w.u. Także w upalne lato monoblok będzie bardzo przydatny, gdyż spełnia on również rolę klimatyzatora.System wysokotemperaturowy HT – pompy, które zamontujesz też w starym budownictwie.
Daikin stworzył też pompę ciepła, która pozwoli cieszyć się wysokim komfortem grzewczym przy niskim zużyciu energii, także w budynkach starego typu, bez konieczności przeprowadzania modernizacji systemu grzewczego. W takich realiach idealnie sprawdzi się pompa ciepła HT, która jest kompatybilna z kaloryferami starego typu. Jest to korzystna alternatywa, dla tych, którzy wciąż korzystają z kotła grzewczego i dla których wymiana starych kaloryferów na nowsze ogrzewanie podłogowe jest po prostu nieopłacalna. Pompy HT, tym bowiem różnią się od pomp LT, że osiągają temperaturę wyjściową aż 80°C. W przypadku LT temperatura wynosi maksymalnie 55 °C, co w przypadku grzejników ściennych jest niewystarczające do optymalnego ogrzewania pomieszczeń, zwłaszcza w te mroźniejsze dni i noce. Kolejnym atutem tej pompy jest wbudowana sprężarka inwerterowa, która zapewnia jeszcze lepszą efektywność całego systemu grzewczego i utrzymanie temperatur w pomieszczeniach na bardziej stabilnym poziomie. W zależności od tego, jaką powierzchnię chcemy ogrzać, możemy zdecydować się na jeden, z trzech dostępnych na rynku modeli – 11, 14 i 16 kW. Teoretycznie każda pompa działa przy maksymalnej temperaturze zewnętrznej do -25°C, jednakże zaleca się zamontowanie grzałki elektrycznej, która w bardziej mroźne dni wzmocni pracę pompy. Już bowiem przy temperaturze -10°C można odczuć spadki wydajności pracy, co niekorzystnie odbija się na pracy urządzenia i temperaturach wewnątrz domu. W przypadku pompy HT tak samo przygotujemy i ogrzejemy ciepłą wodę użytkową, w tej wersji do wyboru mamy dwa zbiorniki o pojemności 200 i 260 litrów. Oprócz tego pompa odznacza się cichszą pracą w godzinach nocnych, posiada wygodny w obsłudze sterownik i jest tak zaprojektowana, by jej zamontowanie w kuchni czy łazience nie kolidowało z wystrojem naszych wnętrz.


Gruntowa pompa ciepła Dakin ,   Hybrydowa pompa ciepła Daikin ,   Odwierty do pomp ciepła ,   Powietrzne pompy ciepła Daikin Altherma ,   Powietrzna czy gruntowa pompa ciepła ?,
RRI - INSTALACJE W DOMKACH
Skontaktuj się z nami
Wyceny i doradztwo

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami i składania zapytań ofertowych.
Abyśmy mogli przygotować ofertę, prosimy o przesłanie rzutów oraz przekroju budynku w formie elektronicznej na nasz adres mail. info@rri.pl i pozostawienie telefonu kontaktowego.
Nasza oferta instalacyjna

KOTŁY KONDENSACYJNE
Instalujemy kotły kondensacyjne: BROETJE
www.kotlykondensacyjne.pl

REKUPERATORY
Instalujemy rekuperatory: ZEHNDER
www.rekuperatorywarszawa.pl

OGRZEWANIE PODŁOGOWE
Instalujemy systemy: TWEETOP
www.ogrzewaniepodlogowe.pl

KLIMATYZATORY
Instalujemy klimatyzatory : LG
www.klimatyzatorywarszawa.pl

CENTRALNY ODKURZACZ
Instalujemy odkurzacze: ELEKTROLUX
www.centralnyodkurzacz.pl

FOTOWOLTAIKA
Instalujemy panele: SHARP
www.fotowoltaikawarszawa.pl

CENTRALE GRZEWCZE
Instalujemy centrale: STIEBEL ELTRON
www.centralegrzewcze.pl

POMPY CIEPŁA
Instalujemy pompy ciepla: DAIKIN
www.pompaciepla.pl
Gdzie Działamy?

Pompy ciepła instalujemy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego